Vishay/Dale RNR50H2262BRRE6
RNR50H2262BRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H2262BRRE6
Brief Description
RES 22.6K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H2262BRRE6.pdf
Availability of RNR50H2262BRRE6
QUANTITY
RNR50H2262BRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H2262BRRE6
Internal Part NumberEIS-RNR50H2262BRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H2262BRRE6
Related LinksRNR50H2, RNR50H2262BRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H2262BRRE6 Details Description
Related parts for RNR50H2262BRRE6
IC SWITCH 5-PORT 10/100 128PQFP datasheet.pdf
RES 18.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR PTC OCP 70 OHM 25C datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A 6WSON datasheet.pdf
CONN HDR BRKWY 6POS DUAL SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 80W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf