Vishay/Dale RNR50H3242BRRSL
RNR50H3242BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H3242BRRSL
Brief Description
RES 32.4K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H3242BRRSL.pdf
Availability of RNR50H3242BRRSL
QUANTITY
RNR50H3242BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H3242BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNR50H3242BRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H3242BRRSL
Related LinksRNR50H3, RNR50H3242BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H3242BRRSL Details Description
Related parts for RNR50H3242BRRSL
RES SMD 46.4 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 31.6V 1W PMDS datasheet.pdf
RES CUR SENSE .002 OHM 30A 5% datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 320K FLASH 144LQFP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 12W datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 18POS datasheet.pdf
RES 298 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 375MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf