Vishay/Dale RNR50H3401BRRSL
RNR50H3401BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H3401BRRSL
Brief Description
RES 3.4K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H3401BRRSL.pdf
Availability of RNR50H3401BRRSL
QUANTITY
RNR50H3401BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H3401BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNR50H3401BRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H3401BRRSL
Related LinksRNR50H3, RNR50H3401BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H3401BRRSL Details Description
Related parts for RNR50H3401BRRSL
FIXTURE UNIT FOR 3829 MDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Crystal 19.6608MHz 30ppm 18pF 25 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL 4MM IR LENS 10.0" datasheet.pdf
CONN IDC 24POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 1.5A CPH3 datasheet.pdf
CABLE 10COND 22AWG WHT SHLD 100' datasheet.pdf
BIT SPADE 1/2" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
MICRO 51C S 12" WHT JACKS NI datasheet.pdf