Vishay/Dale RNR50H4122BRRSL
RNR50H4122BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H4122BRRSL
Brief Description
RES 41.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H4122BRRSL.pdf
Availability of RNR50H4122BRRSL
QUANTITY
RNR50H4122BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H4122BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNR50H4122BRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)41.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H4122BRRSL
Related LinksRNR50H4, RNR50H4122BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H4122BRRSL Details Description
Related parts for RNR50H4122BRRSL
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SMA datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANT TWO-WAY A 27-28MHZ BN 6" datasheet.pdf