Vishay/Dale RNR50H4700BRRSL
RNR50H4700BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H4700BRRSL
Brief Description
RES 470 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H4700BRRSL.pdf
Availability of RNR50H4700BRRSL
QUANTITY
RNR50H4700BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H4700BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNR50H4700BRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H4700BRRSL
Related LinksRNR50H4, RNR50H4700BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H4700BRRSL Details Description
Related parts for RNR50H4700BRRSL
CONN JACK STEREO 3.5MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 30A TO-220 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SPAK-7 datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TECH SUPPORT FOR HCS08 COMPILER datasheet.pdf
TECH SUPPORT FOR CW MPC5500 datasheet.pdf
CONN FEMALE M12 8POS STR BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf