Vishay/Dale RNR50H4700BSB14
RNR50H4700BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H4700BSB14
Brief Description
RES 470 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H4700BSB14.pdf
Availability of RNR50H4700BSB14
QUANTITY
RNR50H4700BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H4700BSB14
Internal Part NumberEIS-RNR50H4700BSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)470
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H4700BSB14
Related LinksRNR50H4, RNR50H4700BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H4700BSB14 Details Description
Related parts for RNR50H4700BSB14
CONN RECEPT 8-2POS FREE-HANGING datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OCTAL D TRANSP LATCH 20-TSSOP datasheet.pdf
CAP MICA 130PF 0.5% 1KV 2220 datasheet.pdf
6061 APPLIANCE INLET 15A 70C datasheet.pdf
EPM95 LEGEND INSERT PUSH TO STRT datasheet.pdf
LTEK DIL SOCKET ASSY 30AWG datasheet.pdf
POWER SUPPLY datasheet.pdf
16 MODII HDR DRST SFMNT B/A datasheet.pdf
122dB, 24-Bit, 192kHz DAC for Digital Audio IC datasheet.pdf