Vishay/Dale RNR50H5621BRB14
RNR50H5621BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H5621BRB14
Brief Description
RES 5.62K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H5621BRB14.pdf
Availability of RNR50H5621BRB14
QUANTITY
RNR50H5621BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H5621BRB14
Internal Part NumberEIS-RNR50H5621BRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)5.62k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H5621BRB14
Related LinksRNR50H5, RNR50H5621BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H5621BRB14 Details Description
Related parts for RNR50H5621BRB14
HOLDER BATTERY 1CELL 9V ALUM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TAPE COPPER FOIL 25.4MMX32.9M datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 3POS datasheet.pdf
INSERT 6P6C JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
RELAY BLOCK 10AMP OUT BASE NPN datasheet.pdf
OSC MEMS 44.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf