Vishay/Dale RNR50H6572BRBSL
RNR50H6572BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H6572BRBSL
Brief Description
RES 65.7K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H6572BRBSL.pdf
Availability of RNR50H6572BRBSL
QUANTITY
RNR50H6572BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H6572BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNR50H6572BRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)65.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H6572BRBSL
Related LinksRNR50H6, RNR50H6572BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H6572BRBSL Details Description
Related parts for RNR50H6572BRBSL
IC FPGA 640 I/O 1136FCBGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
CABLE DUCT 60MMX60MM 2M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
4IN1 2CELL/GPS/WI-FI ANTENNA datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 10pF 150 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN VALVE PLUG 3M datasheet.pdf
EMITTER UV 387NM 30A MODULE datasheet.pdf
TV 11C 11#16 PIN RECP datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG 1 DIGIT 0.7" RED datasheet.pdf