Vishay/Dale RNR50H6813BRBSL
RNR50H6813BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H6813BRBSL
Brief Description
RES 681K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H6813BRBSL.pdf
Availability of RNR50H6813BRBSL
QUANTITY
RNR50H6813BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H6813BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNR50H6813BRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H6813BRBSL
Related LinksRNR50H6, RNR50H6813BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H6813BRBSL Details Description
Related parts for RNR50H6813BRBSL
SWITCH DIP 2POS HALF PITCH SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.32KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 640MA 120 MOHM datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 72V .200A RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 768K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 3A 40V DO-220AA datasheet.pdf