Vishay/Dale RNR50H6903BRRSL
RNR50H6903BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H6903BRRSL
Brief Description
RES 690K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H6903BRRSL.pdf
Availability of RNR50H6903BRRSL
QUANTITY
RNR50H6903BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H6903BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNR50H6903BRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)690k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H6903BRRSL
Related LinksRNR50H6, RNR50H6903BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H6903BRRSL Details Description
Related parts for RNR50H6903BRRSL
FUSE BOARD MOUNT 3A 32VDC 0603 datasheet.pdf
GDT 300V 15% 5KA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
KD POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
RES 226 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ADAPTER - M25 TO PG21 datasheet.pdf
TUBING CORRUGATED SLIT 1" datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE PIN datasheet.pdf