Vishay/Dale RNR50H9531BRBSL
RNR50H9531BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H9531BRBSL
Brief Description
RES 9.53K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H9531BRBSL.pdf
Availability of RNR50H9531BRBSL
QUANTITY
RNR50H9531BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H9531BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNR50H9531BRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H9531BRBSL
Related LinksRNR50H9, RNR50H9531BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H9531BRBSL Details Description
Related parts for RNR50H9531BRBSL
RES SMD 44.2 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
MICROCONTROLLR SSR BURST-FIRE datasheet.pdf
LED SWITCH GREEN datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 3% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 47 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf