Vishay/Dale RNR50J1330FSR36
RNR50J1330FSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNR50J1330FSR36
Brief Description
RES 133 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50J1330FSR36.pdf
Availability of RNR50J1330FSR36
QUANTITY
RNR50J1330FSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50J1330FSR36
Internal Part NumberEIS-RNR50J1330FSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50J1330FSR36
Related LinksRNR50J1, RNR50J1330FSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50J1330FSR36 Details Description
Related parts for RNR50J1330FSR36
IC FPGA 171 I/O 208QFP datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 50A WAFER datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 38POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 2.2M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf