Vishay/Dale RNR50J1330FSRSL
RNR50J1330FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50J1330FSRSL
Brief Description
RES 133 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50J1330FSRSL.pdf
Availability of RNR50J1330FSRSL
QUANTITY
RNR50J1330FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50J1330FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNR50J1330FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50J1330FSRSL
Related LinksRNR50J1, RNR50J1330FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50J1330FSRSL Details Description
Related parts for RNR50J1330FSRSL
RES CHAS MNT 1 OHM 10% 600W datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 2MM SMD TIN datasheet.pdf
HEATSINK 19X19X14.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15V IN 3.3V OUT datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS INLINE SCKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 5A 120V datasheet.pdf