Vishay/Dale RNR50J4421FSRSL
RNR50J4421FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50J4421FSRSL
Brief Description
RES 4.42K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50J4421FSRSL.pdf
Availability of RNR50J4421FSRSL
QUANTITY
RNR50J4421FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50J4421FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNR50J4421FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50J4421FSRSL
Related LinksRNR50J4, RNR50J4421FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50J4421FSRSL Details Description
Related parts for RNR50J4421FSRSL
RES SMD 287 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN CIC FFC RCPT 13POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 86 I/O 132BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 75PF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf