Vishay/Dale RNR50J6811FRRSL
RNR50J6811FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50J6811FRRSL
Brief Description
RES 6.81K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50J6811FRRSL.pdf
Availability of RNR50J6811FRRSL
QUANTITY
RNR50J6811FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50J6811FRRSL
Internal Part NumberEIS-RNR50J6811FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50J6811FRRSL
Related LinksRNR50J6, RNR50J6811FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50J6811FRRSL Details Description
Related parts for RNR50J6811FRRSL
JUMPER-H1504TR/A3048S/H1504TR10" datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 256TAP 100K 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
IC LOGIC HEX CONV H-S 14-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 26 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 3A MCPH3 datasheet.pdf
BOCUBE B FP 1413 FRNT PNL 1.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf