Vishay/Dale RNR50J84R5BSRSL
RNR50J84R5BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50J84R5BSRSL
Brief Description
RES 84.5 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50J84R5BSRSL.pdf
Availability of RNR50J84R5BSRSL
QUANTITY
RNR50J84R5BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50J84R5BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNR50J84R5BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50J84R5BSRSL
Related LinksRNR50J8, RNR50J84R5BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50J84R5BSRSL Details Description
Related parts for RNR50J84R5BSRSL
CAP ALUM 15UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMF datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS 22AWG MTA-100 datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 11 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TAPE POLYESTER BLUE 4"X10YDS datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BCZ 3.81/18/180F SN BK BX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf