Vishay/Dale RNR50J9091FRRSL
RNR50J9091FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50J9091FRRSL
Brief Description
RES 9.09K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50J9091FRRSL.pdf
Availability of RNR50J9091FRRSL
QUANTITY
RNR50J9091FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50J9091FRRSL
Internal Part NumberEIS-RNR50J9091FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50J9091FRRSL
Related LinksRNR50J9, RNR50J9091FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50J9091FRRSL Details Description
Related parts for RNR50J9091FRRSL
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP TRANSCOND 80MHZ SOT23-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RES SMD 825K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
IC AFE 8CH ULTRASOUND 135NFBGA datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 42 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
RES 340 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
30UF 40V 7.14X23.81 AXI datasheet.pdf