Vishay/Dale RNR55H3322FSBSL
RNR55H3322FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR55H3322FSBSL
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55H3322FSBSL.pdf
Availability of RNR55H3322FSBSL
QUANTITY
RNR55H3322FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55H3322FSBSL
Internal Part NumberEIS-RNR55H3322FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNR55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55H3322FSBSL
Related LinksRNR55H3, RNR55H3322FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55H3322FSBSL Details Description
Related parts for RNR55H3322FSBSL
FILTER SAW 313.85MHZ REMOTE SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 13PS .100 SGL R/A AU datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
FUSE CERM 4A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
SPACER 83927 datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE MARKER WSM 10 Y 200/PK datasheet.pdf
CONN HDR 54POS 2.54MM T/H datasheet.pdf