Vishay/Dale RNR55H4322DSRSL
RNR55H4322DSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR55H4322DSRSL
Brief Description
RES 43.2K OHM 1/8W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNR55H4322DSRSL.pdf
Availability of RNR55H4322DSRSL
QUANTITY
RNR55H4322DSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55H4322DSRSL
Internal Part NumberEIS-RNR55H4322DSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNR55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55H4322DSRSL
Related LinksRNR55H4, RNR55H4322DSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55H4322DSRSL Details Description
Related parts for RNR55H4322DSRSL
EMITTER IR 880NM 100MA TO-46 datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 16-SOIC datasheet.pdf
IC LI-ION CTRLR 8.2/8.4V 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.022UF 16V X5R 0504 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.81MM datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 25VC SOD882 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS SO16 datasheet.pdf
AB 9C 6#16, 3#12 SKT PLUG datasheet.pdf
IC REG ON/OFF CTR -5V 0.2A SOT25 datasheet.pdf