Vishay/Dale RNR55H6810FRB14
RNR55H6810FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR55H6810FRB14
Brief Description
RES 681 OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55H6810FRB14.pdf
Availability of RNR55H6810FRB14
QUANTITY
RNR55H6810FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55H6810FRB14
Internal Part NumberEIS-RNR55H6810FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55H6810FRB14
Related LinksRNR55H6, RNR55H6810FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55H6810FRB14 Details Description
Related parts for RNR55H6810FRB14
IC MPU/RESET CIRC 2.31V SC70-4 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL W/BUFF 24DIP datasheet.pdf
MOUNT HINGED DATA BRACKET IVORY datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 10.16MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 9W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CONN PLUG 5P INLINE PIN RA 7/8" datasheet.pdf
TV 26C 26#20 SKT PLUG datasheet.pdf
LED COB 2700K 95CRI 36V SMD datasheet.pdf