Vishay/Dale RNR55H6810FSB14
RNR55H6810FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR55H6810FSB14
Brief Description
RES 681 OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55H6810FSB14.pdf
Availability of RNR55H6810FSB14
QUANTITY
RNR55H6810FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55H6810FSB14
Internal Part NumberEIS-RNR55H6810FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55H6810FSB14
Related LinksRNR55H6, RNR55H6810FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55H6810FSB14 Details Description
Related parts for RNR55H6810FSB14
IC MCU 8BIT 12KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS SINGLE TIN datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 13POS 5.0MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 1.54 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X6S 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 5% 10W datasheet.pdf