Vishay/Dale RNR55J1332BRB14
RNR55J1332BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR55J1332BRB14
Brief Description
RES 13.3K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55J1332BRB14.pdf
Availability of RNR55J1332BRB14
QUANTITY
RNR55J1332BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55J1332BRB14
Internal Part NumberEIS-RNR55J1332BRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55J1332BRB14
Related LinksRNR55J1, RNR55J1332BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55J1332BRB14 Details Description
Related parts for RNR55J1332BRB14
RES SMD 3K OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 14 POS .276 SMD datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 500V 1111 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.8-3.6V 36W datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RF PROTO MODULE PAN4561 SNAP datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 90 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RIBBON CABLES datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf