Vishay/Dale RNR55J1452DSB14
RNR55J1452DSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR55J1452DSB14
Brief Description
RES 14.5K OHM 1/8W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNR55J1452DSB14.pdf
Availability of RNR55J1452DSB14
QUANTITY
RNR55J1452DSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55J1452DSB14
Internal Part NumberEIS-RNR55J1452DSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)14.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55J1452DSB14
Related LinksRNR55J1, RNR55J1452DSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55J1452DSB14 Details Description
Related parts for RNR55J1452DSB14
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 20SSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 2.8A D2PAK datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 150PS .050" SLD datasheet.pdf
IC POT DIGITL 100K 128TAP 10MSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONN HDR BKWAY SMD GOLD 94POS datasheet.pdf
SE SURFACE CONDITION DISC TSM 2" datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 20ppm 8pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
0,22UF 40V 10X7X3,5MM 125C 20000 datasheet.pdf