Vishay/Dale RNR55J4321FSRSL
RNR55J4321FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR55J4321FSRSL
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55J4321FSRSL.pdf
Availability of RNR55J4321FSRSL
QUANTITY
RNR55J4321FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55J4321FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNR55J4321FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNR55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55J4321FSRSL
Related LinksRNR55J4, RNR55J4321FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55J4321FSRSL Details Description
Related parts for RNR55J4321FSRSL
CONN DIN PLUG 120POS RT ANG PCB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 1K OHM 16SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 104 Position Free Hanging (In-Line) Crimp datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AB datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 10V 20% 5829 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf