Vishay/Dale RNR55J9532FRB14
RNR55J9532FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR55J9532FRB14
Brief Description
RES 95.3K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55J9532FRB14.pdf
Availability of RNR55J9532FRB14
QUANTITY
RNR55J9532FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55J9532FRB14
Internal Part NumberEIS-RNR55J9532FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55J9532FRB14
Related LinksRNR55J9, RNR55J9532FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55J9532FRB14 Details Description
Related parts for RNR55J9532FRB14
D-SUB CABLE MFL50K/MC50M/MFL50K datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER RTANG 40POS PCB TIN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 15A DO214AB datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.150" datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
END SEAL CAP CLEAR 50MM WFE20D datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf