Vishay/Dale RNR55K4221FPB14
RNR55K4221FPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR55K4221FPB14
Brief Description
RES 4.22K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55K4221FPB14.pdf
Availability of RNR55K4221FPB14
QUANTITY
RNR55K4221FPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55K4221FPB14
Internal Part NumberEIS-RNR55K4221FPB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55K4221FPB14
Related LinksRNR55K4, RNR55K4221FPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55K4221FPB14 Details Description
Related parts for RNR55K4221FPB14
CABLE FLAT FLEX 6POS 1MM 12" datasheet.pdf
IC QUAD LINE DVR M-LVDS 16-TSSOP datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
5003 DC CONNECTOR W/ FILTER 10A datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 2 40P 200MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 52MA 17.5 OHM TH datasheet.pdf