Vishay/Dale RNR60H3651FRRSL
RNR60H3651FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR60H3651FRRSL
Brief Description
RES 3.65K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60H3651FRRSL.pdf
Availability of RNR60H3651FRRSL
QUANTITY
RNR60H3651FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60H3651FRRSL
Internal Part NumberEIS-RNR60H3651FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNR60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60H3651FRRSL
Related LinksRNR60H3, RNR60H3651FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60H3651FRRSL Details Description
Related parts for RNR60H3651FRRSL
CONN HEADER 26POS VERT LONG GOLD datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16QSOP datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CLK GEN CPU 200MHZ 2CIRC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT WALL MNT 100POS W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 37POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
RES 887K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 9V 5W datasheet.pdf