Vishay/Dale RNR60J1500BRB14
RNR60J1500BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR60J1500BRB14
Brief Description
RES 150 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60J1500BRB14.pdf
Availability of RNR60J1500BRB14
QUANTITY
RNR60J1500BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60J1500BRB14
Internal Part NumberEIS-RNR60J1500BRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)150
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60J1500BRB14
Related LinksRNR60J1, RNR60J1500BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60J1500BRB14 Details Description
Related parts for RNR60J1500BRB14
VARISTOR 185V 30A DISC 40MM datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 2MHZ 14SOIC datasheet.pdf