Vishay/Dale RNR60J3323BSB14
RNR60J3323BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR60J3323BSB14
Brief Description
RES 332K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60J3323BSB14.pdf
Availability of RNR60J3323BSB14
QUANTITY
RNR60J3323BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60J3323BSB14
Internal Part NumberEIS-RNR60J3323BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60J3323BSB14
Related LinksRNR60J3, RNR60J3323BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60J3323BSB14 Details Description
Related parts for RNR60J3323BSB14
MOSFET N-CH 60V 30A D2PAK datasheet.pdf
IC EEPROM 1MBIT 150NS 32TSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1.5A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
LOTION HAND REZTORE 32OZ W/PUMP datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 1808 datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.495" 3MM 2LD datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 9KB FLASH 36VTLA datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 52.5V 3.81A 200W datasheet.pdf