Vishay/Dale RNR60K1333FSB14
RNR60K1333FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR60K1333FSB14
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 133K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60K1333FSB14.pdf
Availability of RNR60K1333FSB14
QUANTITY
RNR60K1333FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60K1333FSB14
Internal Part NumberEIS-RNR60K1333FSB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNR60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60K1333FSB14
Related LinksRNR60K1, RNR60K1333FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60K1333FSB14 Details Description
Related parts for RNR60K1333FSB14
IC FPGA 160 I/O 191CPGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 1.43M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
D SUB MIXED FE SOLDER/CRIMP COAX datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 14POS WALL MNT SKT datasheet.pdf