Vishay/Dale RNR60K3013FPB14
RNR60K3013FPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR60K3013FPB14
Brief Description
RES 301K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60K3013FPB14.pdf
Availability of RNR60K3013FPB14
QUANTITY
RNR60K3013FPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60K3013FPB14
Internal Part NumberEIS-RNR60K3013FPB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60K3013FPB14
Related LinksRNR60K3, RNR60K3013FPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60K3013FPB14 Details Description
Related parts for RNR60K3013FPB14
BATTERY PK 9.0V D SIZE ALKALINE datasheet.pdf
BOARD PWB W/SCA3000-D02 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES CURRENT SENSE .015 OHM 3W 1% datasheet.pdf
ENCODER MODULE 2CH 512CPR 3MM datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 40W datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 2W DO204AL datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM LC REC datasheet.pdf
MOTOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf
SMA BULKHEAD JACK-AMC PLUG 150MM datasheet.pdf