Vishay/Dale RNR60K3013FPBSL
RNR60K3013FPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR60K3013FPBSL
Brief Description
RES 301K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60K3013FPBSL.pdf
Availability of RNR60K3013FPBSL
QUANTITY
RNR60K3013FPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60K3013FPBSL
Internal Part NumberEIS-RNR60K3013FPBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60K3013FPBSL
Related LinksRNR60K3, RNR60K3013FPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60K3013FPBSL Details Description
Related parts for RNR60K3013FPBSL
TERM RING EXP VYL 8AWG 5/16 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 1206 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 9.1PF 50V 0603 datasheet.pdf
RES SMD 35.7 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.1V SOP4 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
THERMOSTAT 85 DEG NC TO-220 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf