Vishay/Dale RNR60K3163FSB14
RNR60K3163FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR60K3163FSB14
Brief Description
RES 316K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60K3163FSB14.pdf
Availability of RNR60K3163FSB14
QUANTITY
RNR60K3163FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60K3163FSB14
Internal Part NumberEIS-RNR60K3163FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)316k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60K3163FSB14
Related LinksRNR60K3, RNR60K3163FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60K3163FSB14 Details Description
Related parts for RNR60K3163FSB14
RES SMD 1.5K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
WIRE DUCT FLEX 25 X 25 X 500MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 4POS datasheet.pdf
TRANS 2NPN 45V 0.1A SOT963 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST-NO 13A 125V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 2A SOD123H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
IC FPGA 281 I/O 780HBGA datasheet.pdf
RES SMD 0.0002 OHM 1% 7W 5930 datasheet.pdf