Vishay/Dale RNR60K3242FMBSL
RNR60K3242FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR60K3242FMBSL
Brief Description
RES 32.4K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60K3242FMBSL.pdf
Availability of RNR60K3242FMBSL
QUANTITY
RNR60K3242FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60K3242FMBSL
Internal Part NumberEIS-RNR60K3242FMBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60K3242FMBSL
Related LinksRNR60K3, RNR60K3242FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60K3242FMBSL Details Description
Related parts for RNR60K3242FMBSL
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
BAG 8300 METAL OUT 3MIL 4X6 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP SOT23-6 datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 10-DFN datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 1300PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
XBEE PRO 868MHZ 1-315MW RPSMA EU datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf