Vishay/Dale RNR60K3322FSRSL
RNR60K3322FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR60K3322FSRSL
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60K3322FSRSL.pdf
Availability of RNR60K3322FSRSL
QUANTITY
RNR60K3322FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60K3322FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNR60K3322FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNR60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60K3322FSRSL
Related LinksRNR60K3, RNR60K3322FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60K3322FSRSL Details Description
Related parts for RNR60K3322FSRSL
CONN HSG WALL MNT RCPT 55POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
PATCH CORD CAT6 5E GREEN datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
762 TB SP CLA DIP SOLDER datasheet.pdf
952 TB RISING CLAMP 180D datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 3.0V datasheet.pdf
FLEXLITE CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 270 NF 5% 850VDC RAD datasheet.pdf