Vishay/Dale RNR60K5113FMRSL
RNR60K5113FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR60K5113FMRSL
Brief Description
RES 511K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60K5113FMRSL.pdf
Availability of RNR60K5113FMRSL
QUANTITY
RNR60K5113FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60K5113FMRSL
Internal Part NumberEIS-RNR60K5113FMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNR60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)511k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60K5113FMRSL
Related LinksRNR60K5, RNR60K5113FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60K5113FMRSL Details Description
Related parts for RNR60K5113FMRSL
IC OPAMP INSTR 1MHZ 16CDIP datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 610MA 230 MOHM datasheet.pdf
IC DATA SELECTOR/MUX SGL 16SO datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1/4" 1=750FT datasheet.pdf
IC ADC 16BIT PAR/SRL 20M 48-QFN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 40QFN datasheet.pdf
381 TB SOCKET VER SMT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf