Vishay/Dale RNR60K7321FPR36
RNR60K7321FPR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNR60K7321FPR36
Brief Description
RES 7.32K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60K7321FPR36.pdf
Availability of RNR60K7321FPR36
QUANTITY
RNR60K7321FPR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60K7321FPR36
Internal Part NumberEIS-RNR60K7321FPR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNR60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60K7321FPR36
Related LinksRNR60K7, RNR60K7321FPR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60K7321FPR36 Details Description
Related parts for RNR60K7321FPR36
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC HDWR MON W/FAN CTRL 24-TSSOP datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-SOIC datasheet.pdf
RES MO 1/2W 3.3K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC DUAL DIFF DRVR/RCVR 16-SSOP datasheet.pdf
FUSE INLINE TIME DELAY 300V 10A datasheet.pdf
RES SMD 1.2M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
SOCKET CONTACT 100PCS datasheet.pdf
IC CTRLR PWM VR12.5 40TQFN datasheet.pdf
SWITCH REED SPST 3A 57-73 A/T datasheet.pdf