Vishay/Dale RNR60K8062FSB14
RNR60K8062FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR60K8062FSB14
Brief Description
RES 80.6K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60K8062FSB14.pdf
Availability of RNR60K8062FSB14
QUANTITY
RNR60K8062FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60K8062FSB14
Internal Part NumberEIS-RNR60K8062FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60K8062FSB14
Related LinksRNR60K8, RNR60K8062FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60K8062FSB14 Details Description
Related parts for RNR60K8062FSB14
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
HEX STANDOFF 6-32 BRASS 1/4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.25A 8SOIC datasheet.pdf
IC MOD QUAD 3000-4000MHZ 24LFCSP datasheet.pdf
SNSW 10.1A 1/4 TLSPBFACTONLY datasheet.pdf