Pulse Electronics Corporation RO8063/21704NM
RO8063/21704NM picture photo
Mfg. Part Number
RO8063/21704NM
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
RADOME OMNI PENTA BAND 2DBI MALE
Datasheet Download
RO8063/21704NM.pdf
Availability of RO8063/21704NM
QUANTITY
RO8063/21704NM Order Process
Ship out your order
Specifications of RO8063/21704NM
Internal Part NumberEIS-RO8063/21704NM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz), UHF (1 GHz ~ 2 GHz)
Frequency (Center/Band)883MHz, 1.9GHz
Frequency Range806MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands2
VSWR2.5
Return Loss-
Gain4dBi
Power - Max20W
Features-
TerminationConnector, N Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)13.343" (338.90mm)
ApplicationsGSM, UMTS
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RO8063/21704NM
Related LinksRO8063/, RO8063/21704NM Datasheet, Pulse Electronics Corporation Distributor
RO8063/21704NM Details Description
Related parts for RO8063/21704NM
MOSFET P-CH 20V 1.5A TSMT5 datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 30ppm Series 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC UHS INVERTER TRIPLE US8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 60MM datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 12V 4.5A TSMT8 datasheet.pdf
CONN HDR 51POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
LED ASMT-AX00 NEU WHT 4150K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 SKT RECP datasheet.pdf
0.8 GHz-2.7 GHz Direct Conversion Quadrature Demodulator IC datasheet.pdf