SparkFun Electronics ROB-12518
ROB-12518 picture photo
Mfg. Part Number
ROB-12518
Manufacturer
Product Category
Motors - AC, DC
Brief Description
MICRO GEARMOTOR - 2600 RPM (6-12
Datasheet Download
ROB-12518.pdf
Availability of ROB-12518
QUANTITY
ROB-12518 Order Process
Ship out your order
Specifications of ROB-12518
Internal Part NumberEIS-ROB-12518
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Motors, Solenoids, Driver Boards/Modules
FamilyMotors - AC, DC
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ROB-12518
Related LinksROB-, ROB-12518 Datasheet, SparkFun Electronics Distributor
ROB-12518 Details Description
Related parts for ROB-12518
CAP TANT 22UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 160VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 297V 800A DISC 5MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.25% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf