TE Connectivity Raychem Cable Protection RP-4800-NO.3-0-STK
RP-4800-NO.3-0-STK picture photo
Mfg. Part Number
RP-4800-NO.3-0-STK
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEAT SHRINK TUBING 3" BK 4'
Datasheet Download
RP-4800-NO.3-0-STK.pdf
Availability of RP-4800-NO.3-0-STK
QUANTITY
RP-4800-NO.3-0-STK Order Process
Ship out your order
Specifications of RP-4800-NO.3-0-STK
Internal Part NumberEIS-RP-4800-NO.3-0-STK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesRP-4800
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio4 to 1
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied3.000" (76.2mm)
Inner Diameter - Recovered0.810" (20.6mm)
Recovered Wall Thickness0.045" (1.14mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
FeaturesAbrasion Resistant, Flame Retardant, Fluid Resistant
ColorBlack
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature95°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP-4800-NO.3-0-STK
RP-4800-NO.3-0-STK Details Description
Related parts for RP-4800-NO.3-0-STK
FAN AXIAL 127X38MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
MARKER BAR 20 PIECES datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PHOTO NPN 15M 12-24V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 120BGA datasheet.pdf
XMITTER HDMI/DVI 165MHZ 64-LFCSP datasheet.pdf