Susumu RP1005S-R27-F
RP1005S-R27-F picture photo
Mfg. Part Number
RP1005S-R27-F
Brief Description
RES SMD 0.27 OHM 1% 1/6W 0402
Datasheet Download
RP1005S-R27-F.pdf
Availability of RP1005S-R27-F
QUANTITY
RP1005S-R27-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RP1005S-R27-F
Internal Part NumberEIS-RP1005S-R27-F
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.27
Tolerance±1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP1005S-R27-F
Related LinksRP1005, RP1005S-R27-F Datasheet, Susumu Distributor
RP1005S-R27-F Details Description
Related parts for RP1005S-R27-F
OSC TCXO 32.768KHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
CARDEDGE 50POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS R/A .156 TIN datasheet.pdf
CONN,SKT datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 20"W datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
TERMINAL WSI 4/LD 140-250V AC/DC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf