Samsung Electro-Mechanics America, Inc. RP104PJ101CS
RP104PJ101CS picture photo
Mfg. Part Number
RP104PJ101CS
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 0804
Datasheet Download
RP104PJ101CS.pdf
Availability of RP104PJ101CS
QUANTITY
RP104PJ101CS Order Process
Ship out your order
Specifications of RP104PJ101CS
Internal Part NumberEIS-RP104PJ101CS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration Chip Resistor
Featured ProductChip Resistors and Arrays
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRP
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP104PJ101CS
Related LinksRP104P, RP104PJ101CS Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
RP104PJ101CS Details Description
Related parts for RP104PJ101CS
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 160UF 10% 1.2KVDC SCREW datasheet.pdf
CA 50/125UM LDD ZIP SC DUP 2M1 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
RES SMD 33.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FILTER LC 22PF 100MA SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG RED 500' datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER RS422/485 8SOIC datasheet.pdf
BLUETOOTH CABLE REPLACE CLASS 1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 200MW SOD323 datasheet.pdf