Susumu RP1608S-2R2-G
RP1608S-2R2-G picture photo
Mfg. Part Number
RP1608S-2R2-G
Brief Description
RES SMD 2.2 OHM 2% 1/5W 0603
Datasheet Download
RP1608S-2R2-G.pdf
Availability of RP1608S-2R2-G
QUANTITY
RP1608S-2R2-G Order Process
Ship out your order
Specifications of RP1608S-2R2-G
Internal Part NumberEIS-RP1608S-2R2-G
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±2%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP1608S-2R2-G
Related LinksRP1608, RP1608S-2R2-G Datasheet, Susumu Distributor
RP1608S-2R2-G Details Description
Related parts for RP1608S-2R2-G
IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 10MSOP datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
MINI PV CTW 30AU 28-32 AWG datasheet.pdf
RES 1.4 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN IDC 8POS 2.54MM 28AWG TIN datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 20' NM BNCM datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.4V 4-USP datasheet.pdf