Susumu RP1608S-330-F
RP1608S-330-F picture photo
Mfg. Part Number
RP1608S-330-F
Brief Description
RES SMD 33 OHM 1% 1/5W 0603
Datasheet Download
RP1608S-330-F.pdf
Availability of RP1608S-330-F
QUANTITY
RP1608S-330-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RP1608S-330-F
Internal Part NumberEIS-RP1608S-330-F
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP1608S-330-F
Related LinksRP1608, RP1608S-330-F Datasheet, Susumu Distributor
RP1608S-330-F Details Description
Related parts for RP1608S-330-F
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5.08MM datasheet.pdf
EVALUATION BOARD TH7108 XMITTER datasheet.pdf
DAUGHTERCARD W/SI3201 INTERFACE datasheet.pdf
CABLE BUS BAR TO BUS BAR 3FT datasheet.pdf
CONN RCPT 24 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
RING AVIKRIMP TAPED datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP SPDT 0.1A 125V datasheet.pdf