Susumu RP1608S-R47-F
RP1608S-R47-F picture photo
Mfg. Part Number
RP1608S-R47-F
Brief Description
RES SMD 0.47 OHM 1% 1/5W 0603
Datasheet Download
RP1608S-R47-F.pdf
Availability of RP1608S-R47-F
QUANTITY
RP1608S-R47-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RP1608S-R47-F
Internal Part NumberEIS-RP1608S-R47-F
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.47
Tolerance±1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP1608S-R47-F
Related LinksRP1608, RP1608S-R47-F Datasheet, Susumu Distributor
RP1608S-R47-F Details Description
Related parts for RP1608S-R47-F
IC GATE OR/NOR QUAD ECL 16SOEIAJ datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 15POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 692.5275 OHM 0.6W 0.1% RAD datasheet.pdf