Recom Power RP30-483.3SEW/N-HC
RP30-483.3SEW/N-HC picture photo
Mfg. Part Number
RP30-483.3SEW/N-HC
Brief Description
CONV DC/DC 30W 18-75VIN 3.3VOUT
Datasheet Download
RP30-483.3SEW/N-HC.pdf
Availability of RP30-483.3SEW/N-HC
QUANTITY
RP30-483.3SEW/N-HC Order Process
Ship out your order
Specifications of RP30-483.3SEW/N-HC
Internal Part NumberEIS-RP30-483.3SEW/N-HC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesPOWERLINE RP30-EW
PackagingTube
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)6A
Power (Watts) - Manufacture Series30W
Voltage - Isolation1.6kV (1600V)
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-DIP Module (7 Leads)
Size / Dimension2.00" L x 1.60" W x 0.40" H (50.8mm x 40.6mm x 10.2mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency87%
Power (Watts) - Max19.8W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP30-483.3SEW/N-HC
Related LinksRP30-483., RP30-483.3SEW/N-HC Datasheet, Recom Power Distributor
RP30-483.3SEW/N-HC Details Description
Related parts for RP30-483.3SEW/N-HC
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOP datasheet.pdf
RES SMD 732K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 301 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 250 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 1000MM 0.81 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf