TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1J105RBTDF
RP73PF1J105RBTDF picture photo
Mfg. Part Number
RP73PF1J105RBTDF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RP73PF1J105RBTDF.pdf
Availability of RP73PF1J105RBTDF
QUANTITY
RP73PF1J105RBTDF Order Process
Ship out your order
Specifications of RP73PF1J105RBTDF
Internal Part NumberEIS-RP73PF1J105RBTDF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRP73P, Holsworthy
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP73PF1J105RBTDF
Related LinksRP73PF1J, RP73PF1J105RBTDF Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RP73PF1J105RBTDF Details Description
Related parts for RP73PF1J105RBTDF
CAP CER 180PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SERIAL 8-SOIC datasheet.pdf
DC-DC 0.6-3.63V @ 12A SMD datasheet.pdf
POT 25K OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 21POS datasheet.pdf
Crystal 28.63636MHz 10ppm 8pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES SMD 92K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf