TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1J113RBTDF
RP73PF1J113RBTDF picture photo
Mfg. Part Number
RP73PF1J113RBTDF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 113 OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RP73PF1J113RBTDF.pdf
Availability of RP73PF1J113RBTDF
QUANTITY
RP73PF1J113RBTDF Order Process
Ship out your order
Specifications of RP73PF1J113RBTDF
Internal Part NumberEIS-RP73PF1J113RBTDF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRP73P, Holsworthy
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP73PF1J113RBTDF
Related LinksRP73PF1J, RP73PF1J113RBTDF Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RP73PF1J113RBTDF Details Description
Related parts for RP73PF1J113RBTDF
CONN SPRING CONT 05 POS .295 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .050 SMD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CABLE 8POS M12 PLUG-SOCKET 0.6M datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 5POS datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS datasheet.pdf