TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1J11R5BTDF
RP73PF1J11R5BTDF picture photo
Mfg. Part Number
RP73PF1J11R5BTDF
Brief Description
RES SMD 11.5 OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RP73PF1J11R5BTDF.pdf
Availability of RP73PF1J11R5BTDF
QUANTITY
RP73PF1J11R5BTDF Order Process
Ship out your order
Specifications of RP73PF1J11R5BTDF
Internal Part NumberEIS-RP73PF1J11R5BTDF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP73PF1J11R5BTDF
Related LinksRP73PF1J, RP73PF1J11R5BTDF Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RP73PF1J11R5BTDF Details Description
Related parts for RP73PF1J11R5BTDF
IC AMP CATV HBT SIGE DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 3/8-24 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 6KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
1 GB COMPACTFLASH CARD datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 104MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf